Hikayemiz

Şeker tadında,

kalorisiz

Sağlıklı yaşam tarzı için tatlandırıcı

Splenda markasıyla insanlara aynı zamanda yiyecek tercihlerinden de keyif alarak daha sağlıklı yaşamaları için ilham vermek istiyoruz. Yıllardır, sağlıklı ve dengeli bir yaşam tarzına lezzeten ödün vermeden ulaşabilmeniz için basit çözümler içeren seçenekler sunuyoruz.

Her şey bir kelimenin yanlış anlaşılmasıyla başladı.

İlk sarı Splenda Sıfır Kalorili Tatlandırıcı’dan Splenda Stevia Tatlandırıcı’ya kadar, Splenda markası 1992’den beri dünyaya tatlılık getirmiştir.

Fakat her şey 1976’da bir İngiliz kolejindeki araştırmacıların şekerden yapılan yeni bir bileşiği araştırmasıyla başladı. Genç bir bilim adamına sukraloz adı verilen yeni bileşiği “test etmesi” söylendiğinde, talebi yanlış duydu ve bunun yerine “tadına bakmaya” başladı. Sürpriz mi? Sukraloz tatlıydı ve kalorisizdi!

Bugün, Splenda markası dünyanın en tanınmış ve ikonik düşük kalorili tatlandırıcı markasıdır. Splenda’nın ürün portföyü, gelecek daha lezzetli yeni ürünlerle kategori lideri konumumuzu pekiştiriyor.

Splenda Orijinal Tatlandırıcıların tatlandırıcı sırrı nedir?

Sukraloz! İnanılmaz bir bilimsel süreçle şekeri, şeker olmayan ama şekere benzeyen olağanüstü bir tatlandırıcıya dönüştürdük; üstelik karbonhidrat veya kalori sağlamak için vücudunuzda parçalanmıyor.

Lezzetten Ödün Vermeden Sağlık Hedeflerinize Ulaşın

Şeker veya bal gibi kalorili tatlandırıcılardan Splenda Tatlandırıcılara geçmek size yardımcı olabilir:

  • Kilo verin1,2
  • Diyabetinizi yönetin2
  • İlave şekerleri azaltın
  • Daha sağlıklı seçimler yapın

Diyabet Yönetimi

İlave şeker ve karbonhidrat alımınızı anlamak diyabetinizi yönetmenin anahtarıdır. Sevdiğiniz yiyecek ve içeceklerdeki ilave şeker ve karbonhidrat alımını azaltmak için Splenda Tatlandırıcıları kullanın.

Popüler Tarifler

1. Şeker yerine kullanıldığında; Rogers PJ, Hogenkamp PS, de Graaf C., et. Al. (2016) Düşük enerjili tatlandırıcı tüketimi enerji alımını ve vücut ağırlığını etkiler mi? İnsan ve hayvan çalışmalarından elde edilen kanıtların meta-analizlerini içeren sistematik bir derleme, Int J of Obes 40 (3), 381-394. 2. Johnson C, Stevens B, Foreyl J ve diğ. (2013) Diyabette Düşük Kalorili Tatlandırıcıların Rolü. Eur Endokrinoloji 9 (2); 96-98.

keyboard_arrow_up